x5-m50dPo niedawno kupowałem czerwony samochód radziłbym dużo ludzi, każdy z głosem władzy, że policja wie, że przystanek czerwone samochody częściej niż jakikolwiek inny kolor. To nietypowe pierścień z miejskich legend dla moich uszu, ale myślałem, chciałbym zapytać, czy ludzie wiedzą o tym.

Początki: wiara w to, że czerwone samochody przyciągają więcej mandatów, niż ich mniej optymistyczne barwy analogs-cenne samochodowego fakt od dawna. Jego światła, żandarmi, najprawdopodobniej, aby siedzieć i odbierać powiadomienia o przekroczeniu prędkości czerwone samochody, niż są one środkami innych kolorów, stąd wysoka częstotliwość naruszeń cytaty zdobyte właściciele czerwonych samochodów.

bmw x5 m50d – wypozyczalnia

Istnieje wiele wyjaśnień, dlaczego czerwone samochody, będzie przyciągać więcej przyspieszając linków, niż ich statystyczne część. Ja postulował, że czerwony, co jest szczególnie atrakcyjnym kolorze, niepotrzebnie zwraca na siebie uwagę, policjantem, więc nawet jeśli każdy samochód na drodze bicia przeszłość na 20 mil na godzinę ograniczenia prędkości, to rumiany wozy, które nagle dowiedzą się, migające światło w lusterko wsteczne. bmw x5 m50d wypozyczalnia.

Według innej teorii, kolor-wyświetlony monit o złudzenie optyczne sprawia, że czerwoną maszynę będzie szybciej, niż są w rzeczywistości i tak pracuje, aby uczynić je bardziej często rozpędzał Johnem lo. Kolor-wpływ na zachowanie kierowcy zaproponowano również, z rubious cieniu takich pojazdów działających na zwiększenie ich kierowców oddech i bicie serca, co z kolei prowokuje tych, którzy za kierownicą jechać szybciej bez ich świadomie zdając sobie sprawę przyjmując takie rozwiązanie. bmw x5 m50d wypozyczalnia. Druga linia rozumowania, łączy założenia o sportowym samochodzie (osób, które się nimi posługują, jak zwykle, szybko jeździć) do czerwonego jest jednym z najbardziej popularnych kolorów do samochodów — jeśli samochody sportowe są wystawiane częściej i więcej samochodów sportowych, jak zwykle, czerwony, czerwony auto będzie zarabiać proporcjonalnie więcej mandatów, niż pojazdy innych kolory.

bmw x5 m50d cena

bmw x5 m50d cenaSą wielkie teorie, jeden i wszystkie. Problem w tym, że ich założenie jest błędne, ponieważ nie wygląda na to, że bmw x5 m50d czerwone samochody ukarany za przekroczenie prędkości częściej niż statystycznie powinno.

Gdy zapytali o pogłoskach, policja w USA konsekwentnie zaprzeczał dowolny związek między kolorem samochodu i bmw x5 m50d wydawali bilety lub twierdzenie o tym, co piszą kierowcy czerwonych samochodów częściej niż inni kierowcy. Powiedział sierżant Thornnie Rouse, nut z policji stanu Maryland w ciągu ponad 20 lat: „nie dbam o kolorze samochodu, dbasz o naruszeniu. Jeśli czerwony samochód i zielony samochodem obok ciebie i zielony samochód jedzie z prędkością 30 mil na godzinę ograniczenia prędkości, kierowca zielonego samochodu, to ten, kto zamierza zatrzymać”. Podobnie, Sierżancie. Thomas Miller Clearwater, oddział Floryda ruchu powiedział: „to nie jest Kolor samochodu, co ma znaczenie, to to, jak szybko porusza się”. Ponadto, w Kalifornii oficer patrolu drogowego zapytaliśmy o tym wieść twierdziła, że to sterowniki zrobić coś nowego czy niezwykłego, co rzuca się w oczy cena krawężników na autostradzie, niezależnie od koloru ich samochodów.

Ale, oczywiście, takie deklaracje nie są same w sobie obalenie czegoś, bo policja może nie rozpoznać własne cena nastawienie, jeśli chodzi o tym, jakie pojazdy chcą się stać. Ale to, że od organów ścigania musiał mówić na ten temat od wielu lat znajduje wsparcie w jednym pojedynczym badaniu (nieoficjalny lub w inny sposób) możemy znaleźć o stosunku koloru auta do mandatów za przekroczenie prędkości.

Starając się udowodnić lub obalić wiarę w 1990 roku reporter z Sankt-Petersburga razem przeprowadził własne badania niewielki, którego kolor samochodu otrzymywali kary w swojej dziedzinie. On pierwszy застолбил cztery skrzyżowania w dwóch okręgach studiował i wykonane są dzianiny w kolorze pojazdu w 1,198 samochody, które przeszły przez nich. Potem перелистал ostatnich 924 przekroczenie prędkości cytaty, wydane w tych dwóch powiatach, aby przyjechać na ile zostały wydane dla każdego koloru auta. Ostatnio porównał dwóch wyników, aby zobaczyć, jeśli wypadkową odsetki ściśle сближенными ze sobą lub zostały źle zsynchronizowane.

Jego wnioski kwestionują przekonanie o czerwonych maszyn wykonywane są proporcjonalnie więcej mandatów za przekroczenie prędkości. Czerwone samochody stanowią 14 procent od lokalnej pojazdu ludności i około 16 procent od kar za przekroczenie prędkości, który jest nie istotnej różnicy. O dziwo, jego nieoficjalnej badaniu ujawnić pewne istotne statystycznie różnice, ale musieli zrobić z innymi kolorami pojazdu.

bmw x5 m50d cenaBiałe samochody, na które przypada 25 procent miejscowej ludności statku, otrzymał tylko 19 procent biletów, co oznaczało to „zaporożców” zostały oznaczone za swoje wykroczenia rzadziej, niż muszą być. Przy tym pojawia się bmw sportowy nowa hipoteza: a nie czerwony przyciąga niepożądanej uwagi policjantem, być może jest to przypadek, że policjanci starają się nie zauważać białych samochodów, które łamią prawo.

Szare samochody były te, które otrzymały większą część z mandatów za przekroczenie prędkości, niż oni statystycznie powinny mieć: podczas gdy stanowiły one zaledwie 6 procent samochodów na drodze, nieśli 10 procent wydanych biletów. Z drugiej strony, srebro, samochody otrzymały tylko 5 procent biletów, jednak stanowią one 10% populacji samochodami.

bmw x5 m50d – wypozyczalnia warszawa – cena

W dodatku do „zdobyć więcej mandatów, niż powinny” teorii, inne błędne przekonania nadają czerwone maszyny: one powszechnie uważany za zaginionego częściej lub być zaangażowany w większej ilości wypadków:

[Zebranych przez e-mail 2005,]
Ciągle słyszę plotki o tym, że statystyki „udowodnić”, że czerwone samochody skradzione więcej, niż jakikolwiek inny kolor, nawet do tego stopnia, że firmy ubezpieczeniowe są ostrożni, z czerwonymi samochodami, z powodu wysokiego współczynnika kradzieży. W ten sposób właściciele czerwonych samochodów mają wyższe stawki. Pomysł polega na tym, że czerwony kolor przyciąga samochodowych złodziei, myślę, jak Kolibry.

Te, w motoryzacyjnym ubezpieczenia firmy zaprzeczają, biorą więcej, aby zapewnić, że czerwone samochody, niż podobne samochody w innych kolorach, i nie byłoby w tym przypadku, jeśli czerwone maszyny byli prawdopodobni być skradziony lub dostać się do wypadku. Co do wiary w to, że kolor samochodu podwozi ją składek ubezpieczeniowych, mówi Joanna Salvatore, wiceprezes ds. konsumentów dla Instytutu ubezpieczeń informacji w Nowym Jorku: „to nie kolor, to twój wrażenia z jazdy.” Nigdy nie słyszałem o żadnej firmie ubezpieczeniowej pobierają więcej za czerwone samochody. Jednak ceny często wyższe do samochodów sportowych dowolnego koloru, ponieważ są one bardziej kosztowne, aby kupić i naprawy i kradną częściej. wypozyczalnia warszawa

Wiara w to, że czerwone samochody częściej wypiszą mandat za przekroczenie prędkości doprowadziło do rozwoju miejska legenda o policji, dostosowując grę bilard snooker na swoją pracę:

[Healey & Glanvill, 1996]
Przyjaciel mojego przyjaciela był zdeterminowany, aby znaleźć karierę, gdzie mógłby służyć społeczeństwu, być użytecznym członkiem społeczeństwa i zrobić coś sam.

Ale on dołączył zamiast policji. Breezing przez podstawowe szkolenie, szybko znalazł sobie ‚partnerstwo’ ze starej siły na kontrolę ruchu.

U nich pękać range Rover dżem kanapkę rejs dookoła i nowy сыскарь była zafascynowana pracą. Był tylko jeden problem – jego partner. On, oczywiście, szanuje doświadczenie starszych, ale niektóre jego decyzje operacyjne były wątpliwe, delikatnie mówiąc. bmw x5 m50d

Pewnego dnia spokojnie висевшая na podjazd na trasie pobocza, gdy Rekrut zauważyłem naruszenie przepisów szybkości Jej królewskiej Mości. On niecierpliwie wskazał na winowajcę.

Im starszy człowiek po prostu spojrzał, zamontowany jego oczach, wzruszyła ramionami i zaczęła czytać gazetę. Stało się to cztery lub pięć razy, zanim starszy policjant ruszył w pościg i wyciągnął karnego w czerwonym samochodem .

Ten łańcuch zdarzeń powtórzy się w ciągu zmiany: starszy mężczyzna ignoruje niektóre przestępców i rezerwacja innych, wydawałoby się, instynktownie. Młodzieniec najpierw trzymał własnego adwokata, ale kiedy jego szef jednak wyciągnął czerwony samochód, to może wziąć nie więcej.

‚Oto ja-patrz! – drżącym głosem młodzieniec, trzaskając w dół Biro symbolicznie. ‚Co ty myślisz, że blimming dobrze grasz?’ ‚Snooker’, – nastąpił gwałtowny odpowiedź. Najpierw zatrzymać czerwony samochód, jeden punkt. Potem czarny samochód – to siedem i tak dalej, aż po 15 czerwonych przechodzimy do kolorystyce. Każda siła w kraju odgrywa to. A potem wylać zamknij chłopak patrząc usta, dodał: – mam maksymalny break 147 w zeszłym tygodniu.’ bmw x5 m50d wypozyczalnia warszawa.

 

Dołącz do konwersacji